Prípad pán Daniela nám nedovoľuje zostať ľahostajnými!

Autor: Tibor Šagát | 11.2.2016 o 21:26 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  175x

Nemôžem nepodeliť sa s Vami so svojimi pocitmi potom, čo som si prečítal žalostný príbeh pána Daniela v Ružinovskej nemocnici, žiaľ so smutným koncom. 

 

Robím tak preto, lebo v zdravotníctve pracujem takmer 50 rokov a bol som priamym účastníkom, svedkom alebo prítomným mnohým situácií, kedy sme my zdravotníci vrátili život, pomohli uzdraviť sa, samozrejme aj, keď sme svojich pacientov nedokázali vrátiť do života. Prípad pána Daniela ma mimoriadne mrzí nielen preto za akých okolností ho jeho najbližší stratili, ale    aký  hrôzostrašný pohľad vrhá na pomery v zdravotníctve.  Dnešné pomery, dehumanizácia zdravotníctva, kde je často prvoradým  cieľom ekonomika, zisk, či úplatok,  ma desia. Táto udalosť a pravdepodobne aj ďalšie, ktoré sa anonymne udiali a dejú v našom zdravotníctve sú následok celkovej situácie v našej spoločnosti, pretože  sa v nej  vytratili hodnoty, absentujú mravy, morálka a etika. Preto v tejto chvíli, viac než predtým podporujem štrajk sestier a obdivujem ich statočnosť. Nebojovali len za platy, jasne deklarovali, že nie sú spokojné s podmienkami za akých pracujú, za akých poskytujú zdravotnú starostlivosť, že ich je málo a pod.  a že sa   ich problémy sa neriešia.  Musíme to zmeniť! V tejto chvíli je preto  najvhodnejší čas, pretože našu odpoveď, nespokojnosť a žiadosť o zmenu môžeme dať svojim hlasom vo voľbách.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?