Stanovisko ku konaniu ministra Richtera pri podpore opatrovateľských služieb

Autor: Tibor Šagát | 17.2.2016 o 0:00 | (upravené 17.2.2016 o 15:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  53x

Stanovisko k postupu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny pri podpore opatrovateľských služieb. Vraciam sa k udalosti, ktorá sa udiala na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny v posledných dňoch r. 2015.        

 Robím tak preto, lebo sa dotýka mimoriadne citlivej a dôležitej oblasti opatrovateľskej starostlivosti o občanov s rôznymi predovšetkým zdravotnými problémami. Minister Richter rozdelil takmer 50 miliónov eur z euro fondov  určených na podporu opatrovateľských služieb spôsobom, ktorý vyvolal pobúrenie medzi členmi Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb. Proces prihlásenia na získanie grantu bol „naprogramovaný“ tak, že ho reálne nemohli získať a chýbajú im prostriedky na niekoľko desiatok miest opatrovateliek. Neznáme agentúry, ktoré granty získali vo viacerých prípadoch oslovili doterajšie s tým, že nemajú dostatok opatrovateliek ani opatrovaných. Postup ministra Richtera v tak dôležitej a citlivej oblasti akou je opatrovateľská služba klasifikujem ako neprijateľný a cynický.

Destabilizovať systém, v ktorom veľa vecí funguje na základe vzťahov a empatie ekonomickými nástrojmi je neodpustiteľné. Zoberte to do úvahy pri rozhodovaní komu dávate hlas 5. marca, určite to chce zmenu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?