Sestričky a pôrodné asistentky si zaslúžia našu úctu a obdiv!

Autor: Tibor Šagát | 5.2.2016 o 22:57 | (upravené 5.2.2016 o 23:06) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Vážené kolegyne sestričky a pôrodné asistentky! S úctou a obdivom som sledoval Váš zápas za zlepšenie ošetrovateľskej starostlivosti o pacientov na Slovensku a za vytvorenie lepších a dôstojnejších podmienok pre Vašu prácu.          

 Veľmi som Vám fandil a fandím a jediného čoho som sa bál v priebehu Vášho protestu bolo, aby na tvrdohlavosť vlády nedoplatili nevinní pacienti a nedošlo k poškodeniu zdravia, v tom najhoršom prípade k úmrtiam. Naplnilo sa to, čo som od začiatku tvrdil, bez sestier a ďalších zdravotníckych pracovníkov my lekári nemôžeme zabezpečiť zdravotnú starostlivosť. Ste našimi pravými i ľavými rukami! Nakoniec, napriek ubezpečovaniu, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti nie je ohrozené, že jednoduchými opatreniami – uzatvorenie oddelení, redukcia počtu lôžok, presun pacientov, nahradenie kvalifikovaných sestier nekvalifikovanými možno situáciu riešiť, pán premiér pochopil riziká konfliktu a pre neho už do volieb uzatvorený problém chce otvoriť, rokovať a nalieha, aby ste sa vrátili do nemocníc, k pacientom.

Držím Vám palce, aby ste úspešne dokončili svoju misiu, aby ste dosiahli dobré podmienky pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti a pre prácu sestier a pôrodných asistentiek. Oceníme to všetci, zdraví i chorí, celá spoločnosť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?