Stanovisko ku konaniu ministra Richtera pri podpore opatrovateľských služieb

Autor: Tibor Šagát | 17.2.2016 o 0:00 | (upravené 17.2.2016 o 15:01) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  72x

Stanovisko k postupu ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny pri podpore opatrovateľských služieb. Vraciam sa k udalosti, ktorá sa udiala na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny v posledných dňoch r. 2015.        

 Robím tak preto, lebo sa dotýka mimoriadne citlivej a dôležitej oblasti opatrovateľskej starostlivosti o občanov s rôznymi predovšetkým zdravotnými problémami. Minister Richter rozdelil takmer 50 miliónov eur z euro fondov  určených na podporu opatrovateľských služieb spôsobom, ktorý vyvolal pobúrenie medzi členmi Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb. Proces prihlásenia na získanie grantu bol „naprogramovaný“ tak, že ho reálne nemohli získať a chýbajú im prostriedky na niekoľko desiatok miest opatrovateliek. Neznáme agentúry, ktoré granty získali vo viacerých prípadoch oslovili doterajšie s tým, že nemajú dostatok opatrovateliek ani opatrovaných. Postup ministra Richtera v tak dôležitej a citlivej oblasti akou je opatrovateľská služba klasifikujem ako neprijateľný a cynický.

Destabilizovať systém, v ktorom veľa vecí funguje na základe vzťahov a empatie ekonomickými nástrojmi je neodpustiteľné. Zoberte to do úvahy pri rozhodovaní komu dávate hlas 5. marca, určite to chce zmenu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?